معرفی کتاب «کامی از نام ۳»

شرحی عرفانی بر اسماء جوشن کبیر توسط حجت الاسلام و المسلمین ،عارف وارسته سید علی نجفی (ره)

"ادب توحیدی داشته باشید ، ادب توحیدی و ملاحظه خدا به قدری انسان را خاضع می کند حتی بر سر حماری هم نمی توانید فریاد بکشید ، چه برسد به انسان ها ...

اگر انسان حرف های نا مرتب بزند و این را بفهمد که همان کسی که همیشه مواظب بود تا اینها را نشنود ، پشت پرده بوده و همه را شنیده است ، چه حالی می شود ؟ فردای قیامت این حال خواهیم شد و این آیه (یا حسرتی علی ما فرطت فی جنب الله ) یعنی همین . وای ! در جنب الله چه گفتم و چه کردم !همانی که نباید به او می رسید فقط به او رسید ، فقط او دید و شنید . به چه رویی ما فردای قیامت در محضر خدا حاضر شویم ؟! کار خراب است مگر عنایتی کند . اگر این صفت " یا سامع الصوات " برای ما جلوه کند با ادب توحیدی ، مهمترین عضو را که زبان است کنترل خواهیم کرد > صحبت این نیست که ملائکه می نویسند ، صحبت این است که آن محبوب دارد می شنود ."

اول
قیمت شومیز: ۱۴۰۰۰۰ ریال
قیمت گالینگور: ریال

معرفی کتاب «عطش»

شرح احوال عارف بی‌بدیل و صاحب مقام تشرف، حضرت آیت الله سیدعلی قاضی(ره)، آن که کوهی بود از عظمت و مقام توحید. با تجدید نظر در متن کتاب و اضافات به همراه زندگی‌نامه و خاطرات عرفانی استاد سید محمد حسن قاضی(ره).

«و کرامت قاضی کور را بینا کردن و بیمار را شفا دادن نبود که کرامتش زنده کردن دل‌ها بود، احیای قلب‌ها بود. او مرده زنده نمی‌کرد بلکه دل‌های مرده را حیاتی نو عطا می‌کرد. او کور را مداوا نمی‌کرد بلکه چشم دل‌ها را بصیرت می‌بخشید و کار او درمان دردها نبود بلکه احیای دردی بی‌درمان بود که: درد عشق است و جگرسوز دوایی دارد...» (برگرفته از متن کتاب)

چاپ بیست و سوم: بهار۱۳۹۶
قیمت شومیز: ۲۳۰۰۰۰ ریال
قیمت گالینگور: ۲۷۰۰۰۰ ریال

معرفی کتاب «سوخته»

شرح احوال عارف سوخته، آیت‌الله محمدجواد انصاری همدانی(ره).

«... در خواب می‌بیند که از جامی، شراب سرخ رنگی به رنگ عشق به او می‌نوشانند که اطراف ظرف نوشته شده: العارف فینا کالبدر بین‌النجوم و کالجبریل بین الملائکه. او لبیک می‌گوید و این جواب بلی، آغاز بلا می‌شود.» (برگرفته از متن کتاب)

جمله پیر شوریده‌ای آتش در خرمن او می‌زند و به یک پیمانه از شراب طهور، قیام و قعود این سجاده‌نشین باوقار به هم می‌ریزد و نام او در جرگه پیران از خود بی‌خبر ثبت می‌شود.

چاپ شانزدهم: پاییز ۱۳۹۲
قیمت شومیز: ۱۰۸۰۰۰ ریال
قیمت گالینگور: ۱۴۹۰۰۰ ریال

معرفی کتاب «العبد»

شرح احوالات و زندگانی جامع فقه و عرفان حضرت آیت‌الله محمدتقی بهجت فومنی(ره)

و این‌بار سخن از اوست کامل‌عارف، رادمرد عرصۀ فقاهت و مرجعیت، عالم ربانی، عابد زاهد و آراسته به زیور اخلاق و کوه کتمان: «آیت‌الله‌العظمی شیخ محمدتقی بهجت(ره)»

او که در تمام عمر پربرکتش زنجیری از تعلق نفس و دنیا به پای دلش نپیچید و سرخوش و سرمست پای بر فرق دنیا نهاد و از آن گذشت.

او که نه برای به دست‌آوردن مال و ثروتی کوشید، نه به دنبال جمع‌کردن القاب و عناوین مختلف برای خود بود، نه مقام و موقعیتی را طلب کرد و در یک کلام نه ماجرای وجودی به دلش راه یافت و نه وحشت عدمی.

او که قصه‌اش جز شوق و شهود و حضور چیز دیگر نبود و در نهان‌خانۀ وحدت الهی جز به نور و سرور نرسید و جز زیبایی و عظمت چیزی درک نکرد.

او که با کتمانی که تار و پودش لطافت و زیبایی بود بر هرچه از مقام و مرتبتش حکایت می‌کرد پرده کشید و با این‌که همگان به مقام والای معنوی‌اش معترف بودند اما کسی ندانست پایه و قدر معرفت و مقام او تا کجاست.

و سرانجام او که در تمام طول عمر تنها لقب «العبد» را پذیرفت و اگر بر پردۀ کتمان او روزنی برای تماشای جمال درونش مانده باشد همین کلمه است که خود اذن آشکاریش را داده بود و این‌گونه آنچه را پرده‌دار مستوریش می‌خواست پرده‌در مستی‌اش گشت.

آری او عبد و بندۀ خدا بود و بدین‌سان از بندگی هرچه غیر او آزاد و بی‌نیاز بود آن‌گونه که در تمام طول عمر بنا به گفتۀ خودش کسی را به خود دعوت نکرد و این رمز محبوبیتش بود.

چاپ هفتم: زمستان ۱۳۹۳
قیمت شومیز: ۱۲۸۰۰۰ ریال
قیمت گالینگور: ۱۳۸۰۰۰ ریال

معرفی کتاب «الهیه»

شرح احوال عارف الهی آیت‌الله سید محمدحسن الهی طباطبایی(ره).

«او عارف است، خدایی و الهی است و الهه مهر، الهه لطف و خوبی و مهربانی، الهه تواضع و فروتنی و ببین زیباتر از این کرامت‌های اخلاقی، کرامتی می‌یابی تا بخواهد تو را تشویق کند برای رشد و حرکت و مانند او شدن...» (برگرفته از متن کتاب)

آری! آن عبادت‌های عاشقانه و اشک‌های شبانه و سجده‌های خالصانه این‌گونه در وجودش جلوه کرده که عالم را جز با او و برای او نمی‌بیند.

چاپ ششم: تابستان ۱۳۹۲
قیمت شومیز: ۷۵۰۰۰ ریال
قیمت گالینگور: ۹۵۰۰۰ ریال

معرفی کتاب «آسمانی»

شرح زندگانی حضرت آیت‌الله میرزا محمدعلی شاه‌آبادی(ره).

«عارف به مخزن بی‌پایان حسن الهی متصل است و از همان منظر به بندگان خدا نگاه می‌کند... پس او هم مانند پروردگارش اهل مدارا و چشم‌پوشی است و می‌داند اگر چشم‌ها از خس و خاشاک پیراسته باشد، چیزی جز زیبایی نیست ...» (برگرفته از متن کتاب)

شیوۀ کتمان او پرده بر بسیاری از احوالات عارفانه و عاشقانه او انداخته، این کتاب شرح احوال اوست که سیرش در خدا و سیره‌اش به لطف بود.

چاپ هشتم: زمستان ۱۳۸۸
قیمت شومیز: ۱۱۰۰۰۰ ریال
قیمت گالینگور: ۱۲۰۰۰۰ ریال

معرفی کتاب «دلشده»

شرح زندگی‌نامه و سیر توحیدی عارف عظیم مرحوم حاج سیدهاشم حداد(ره).

تاریکی شب میعاد سیدهاشم حداد است. بیتابی روزهایش شب‌ها نیز او را رها نمی‌کند. می‌گویند: «از ویژگی‌های ایشان این بود که با گریه به خواب می‌رفتند.»

«سید حداد از خود وجودی ندارد و فنای در ذات الهی است و همان‌گونه که کُنه و ذات حق تعالی قابل شناخت نیست کنه و ذات مؤمن هم شناخته نمی‌شود و به همین‌خاطر است هنگامی که افرادی از محضر سیدعلی قاضی می‌خواهند آنها را به حداد معرفی نمایند می‌گوید: من نمی‌خواهم مزاحم حداد شوید، ایشان سرّ الهی است.» (برگرفته از متن کتاب)

چاپ چهارم: بهار ۱۳۸۷
قیمت شومیز: ۱۰۸۰۰۰ ریال
قیمت گالینگور: ۱۱۸۰۰۰ ریال

معرفی کتاب «شیدا»

در تجلیل از عارف شیدا آیت‌الله سید عبدالکریم کشمیری(ره).

«... فرمود سرت را بگذار اینجا، گوشم را گذاشتم روی قلبشان، دیدم مثل ساعت که دائم کار می‌کند یک کلمه‌ای دائم تکرار می‌شود...» (برگرفته از متن کتاب)

میان خدا و اینان چه می‌گذرد؟ ما که عارف نیستیم اما می‌خواهیم عاشق باشیم، می‌خواهیم بود و نبودمان را فدای او کنیم، آیا می‌شود ما را هم صدا کند همان‌طور که این عارف شیدا را به سوی خود خواند؟

چاپ نهم: بهار ۱۳۸۹
قیمت شومیز: ۱۱۰۰۰۰ ریال
قیمت گالینگور: ۱۲۰۰۰۰ ریال

معرفی کتاب «سری ازعشق»

شرحی بر ادعیه روزهای ماه مبارک رمضان توسط حجت الاسلام و المسلمین،عارف وارسته ،سید علی نجفی (ره)

واجعل الجنه لی منزلا و مقیلا ،چرا منزل؟ منزل از نزل و نزول می آید،یعنی خدایا ، من بهشت را به عنوان آخرین هدف خود نمی خواهم. بهشت را خستگی درکن راه تو میخواهم. چون بهشت خستگی درکن راه اولیاء خداست.

اودر وصف دو بحر توحید و ولایت هیچ گاه از اصل "بینهما برزخ لا یبغیان" قدمی فراتر یا فروتر نمی نهد و در عین حال که به نقطه عطف هستی چشم دل را خیره می سازد چنان مودب است که نه از عز ربوبیت و نه از ظل عبودیت در هیچ حال و بیانی غافل نمی شود.

چاپ دوم:بهار۱۳۹۵
قیمت شومیز: ریال
قیمت گالینگور: ۲۵۰۰۰۰ ریال

معرفی کتاب«کامی از نام ۱»

شرحی عرفانی بر اسماء جوشن کبیر توسط حجت‌الاسلام و المسلمین، عارف وارسته سیدعلی نجفی(ره)

 تعجب نکنید که خود خدا متولی کارهای کوچک باشد، خدای به آن عظمت چون او «عَلا فَلا شَی‏ءَ فَوقَهُ» کسی است که آن‌قدر بالاست که فوقی بر او تصور نمی‌‌شود و فوق بودن و عظمتش اقتضا می‌‌کند که «دَنا فَلا شَی‏ءَ دونَه» باشد آن‌قدر پایین آمده است که هیچ‌چیزی پایین‌تر از او نیست و کار را به هیچ‌کس واگذار نکرد، هیچ‌چیزی پایین‌تر از او نیست. او لقمۀ غذا را در دهانت می‌‌گذارد به دست خودت و اگر دقت کنی دست مبارک خودش است. لذا ابراهیم می‌‌گوید: الَّذی هُوَ یُطعِمُنی‏ وَ یَسقین، «مرا اطعام می‌کند و آبم می‌‌دهد.» پیغمبراکرم(ص)در حدیثی فرمود که: «إنّی أبیتُ‏ عِندَ رَبّی وَ یُطعِمُنی وَ یَسقینی»، «من در نزد خدای خودم بیتوته می‌کنم، او مرا اطعام و سقایت می‌‌کند.»

چاپ اول : تابستان ۱۳۹۲
قیمت شومیز: ۹۷۰۰۰ ریال
قیمت گالینگور: ریال