موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس | بزرگداشت آیت الله میرزا جواد ملکی تبریزی
15938
rtl,page-template-default,page,page-id-15938,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

بزرگداشت آیت الله میرزا جواد ملکی تبریزی

دومین برنامه از همایش‌های با افلاکیان خاک‌نشین در بزرگداشت: آیت الله میرزا جواد ملکی تبریزی

دومین برنامه از سلسله همایش‌های با افلاکیان خاک‌نشین در بزرگداشت آیت‌الله میرزا جواد آقا ملکی تبریزی برپا شد. در ۲۴ آذر سال ۱۳۸۱ و در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران. در این همایش که ۲۵۰۰ شرکت‌کننده در آن حضور داشتند از محضر اساتیدی چون دکتر اعوانی، دکتر شیخ الاسلام و استاد صدوقی سها و نیز آیت‌الله فاطمی‌نیا استفاده شد که از بزرگی و ویژگی‌های شخصیتی این مرد خدا می‌گفتند: «طبق فرمایش میرزا جواد آقا اول تطهیر باطن کن تا نماز برایت ملذ باشد.»

چه کسی می‌تواند بگوید لذت‌های عارفانه را دوست ندارد! چه کسی می‌تواند بگوید آرامش، طمأنینه و سبک‌بالی عارفانه را دوست ندارد! چه کسی می‌تواند بگوید پرنده‌تر بودن ز مرغان هوایی بودن عرفا برایش طمع انگیز نیست! چه کسی می‌تواند بگوید قطره اشکی از عشق برایش دلفریب نیست! براستی که همه انسان‌ها مشتاق خدایند، هرچند که عده‌ای این اشتیاق‌ها را به بهانه‌ای اندک معاوضه می‌کنند!